Blogy na Travellerspoint

Malmö

sunny 32 °C
Zobrazit Viking's Axe 2021 na mapě uživatele MracaTheOne.

Po příjemné domácí snídaní odjíždíme z Hallands Län jižním směrem do asi dvě hodiny jízdy vzdáleného národního parku Söderåsens, kde se mimo losů a další vysoké, hadů vyskytuje i jediná ve švédsku žijící tarantule. Ráda se tu vyhřívá na kamenitých svazích kaňonu kolem říčky Skäralid. Volíme kratší asi šestikilometrový okruh s celkem velkým převýšením. Cesta vede lesem a přesto že je lehce po desáté tak teplota již překonala třicet stupňů a vlhkost vzduchu je téměř na sto procentech. Výsledek je jasný, nejen triko je mokré jako po silném dešti.

Po asi dvou hodinách se vracíme k auto a pokračujeme k hradu Trolleholms, který je obklopen vodním příkopem a vlastně vypadá přesně tak jak se hrady kreslí. :)

Další zastávkou je Lund, se svojí nádhernou katedrálou, světoznámou univerzitou a nádhernou botanickou zahradou.

A pak již do Malmö, kde se ubytujeme a v chladném pokoji přežijeme ta největší vedra. V podvečer vyrážíme projít město. A po krátkém okruhu starým městem a nábřežím končíme v hradních zahradách, kde si v místní restauraci za doprovodu místního jazzového tria dáváme cider a něco k jídlu.

Dnes ještě jedna krátká poznámka. Tentokráte k počasí, člověk jede na sever protože si chce odpočinout od těch veder u nás a na jihu evropy a ve Skandinávii jsou najednou největší vedra od zaznamenávání teplot začátkem minulého století. Globální oteplování není jen něco co možná nastane v budoucnu, je to tu teď, viz tornádo na Moravě a silné bouřky po celém území ČR. Opravdu je nejvyšší čas změnit své chování. Když jsme v tom Švédsku tak je potřeba poděkovat Grétě za to že se snaží vyburcovat svět k činům. EU se teď snaží prosadit zákaz prodej aut se spalovacími motory od roku 2035, alespoň něco ale chtělo by to dřív. Nejpozději 2030. Každý může něco udělat, třeba jen živočišná výroba vyprodukuje víc CO2 než všechny druhy dopravy dohromady. Každý může snížit svoji spotřebu masa a trochu přispět.

large_DJI_0259-HDR.jpglarge_MRA_4872-Pano.jpglarge_MRA_4801.jpglarge_MRA_4925.jpglarge_MRA_4916.jpg
large_IMG_20210714_130137.jpglarge_IMG_20210714_191306.jpg

Napsal/a MracaTheOne 20:39 Uloženo ve složce Sweden

Poslat na emailFacebookStumbleUpon

Obsah

Buďte první, kdo okomentuje tento příspěvek.

Vyberte:

Váš první komentář vložený tímto způsobem bude zveřejněn, jakmile ho majitel blogu schválí.

Povinné.
Nezveřejňován. Povinné.
Leave this field empty

Characters remaining: